MARKALAR
Porter Tomtar

PORTER TOMTAR Model hasta transfer amaçlı kullanılan tekerlekli sandalyeyi seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Bu modern tekerlekli sandalyenin tasarım, üretim kalitesi ve kullanımından memnun kalacaksınız. Tekerlekli sandalyenin ilk kullanımı öncesi buradaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz. Tekerlekli sandalyenizin doğru kullanımına, güvenliğine ait önemli ipuçları içermektedir. Ek açıklama ve bilgiye gereksiniminiz olursa lütfen tekerlekli sandalyenizi aldığınız yetkili satıcıya danışınız. PORTER-TOMTAR yüksek kararlılığı ve ayarlamalarındaki çeşitlilik ile bilinir.

Genel Kullanım Önerileri

Tekerlekli sandalyeniz hasta transferi kullanım gereksinimlerinize yanıt verecek özelliklerde tasarlanmış ve üretilmiştir. Tekerlekli sandalyenizde dik oturun. Ağırlık merkezinin geride bulunması dengeli ve güvenli kullanım için gereklidir. Tekerlekli sandalyenin hareketi, bir yardımcının tekerlekli sandalyeyi itmesi ile gerçekleşir. Tekerlekli sandalyede öne fazla eğilmeyin ve ileri geri sallanmayın. Tekerlekli sandalye taşıtlarda yolcu koltuğu yerine kullanılamaz. Kullanımın ilk anlarında hastaya yardım eden yardımcı, kullanma alışkanlığı kazanıncaya kadar dikkatli olun ve gerekirse ekstra bir yardım alın. Ürünlerimizin sürekli gelişimine paralel olarak buradaki bilgilerde ve özelliklerde değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

Uygunluk Beyanı

Dietz-GmbH, PORTER-TOMTAR tekerlekli sandalyelerinin EU Directive 93/42 medikal ürünler yönergelerine uygun olduğunu beyan eder.

Kullanım Amacı

PORTER-TOMTAR tekerlekli sandalye içerde ve dışarıda, yardımcı şahısların yardımı ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. PORTER-TOMTAR maksimum 100 kg taşıyacak şekilde üretilmiştir.

Düzenli Bakım

Tekerlekli sandalyenizin tasarlandığı performansı ve güvenliği sağlayabilmesi için düzenli bakıma gereksinimi vardır. Bu bakımlarda genel temizlik, fren ayarları, aşınmış parçaların kontrolü ve gerekirse değişimi yapılır.

Teknik Özellikler

Koltuk Genişliği (cm) 45
Oturak Yüksekliği cm 50
Oturak Derinliği cm 40
Toplam Genişlik cm 64
Toplam Uzunluk cm                   107
Toplam Yükseklik (cm) 96
Sırt Yüksekliği cm 38
Kol Destek Yüksekliği cm  18-25
Ağırlık kg 12,36 kg
Max.Hasta Ağırlığı kg 100
Arka Tekerlekler 12 inch
Ön Tekerlekler 20 cm
Eğim Açısı ° 10° ye kadar eğimde kullanılır.
Malzeme Alüminyum, Yüksek kaliteli plastik kaplama
Şasi Rengi Lacivert Metalik
 
 

Garanti

Ürünümüz üretim hatalarına karşı 2 yıl garantilidir.